Rivi- ja kerrostalot

As. Oy Seinäjoen Kotiruukki 128

Rakennamme Ruukintien varrelle, hyvälle paikalle lähelle Seinäjoen keskustaa, kolmikerroksisen kerrostaloyhtiön, joka valmistuu loppukesästä 2012. Yhtiön 15 huoneistoa ovat arkkitehtitoimisto Motiivin huolella suunnittelemia.

Tästä pääset kohteen esitteeseen>>

Varausluetteloon ja hinnastoon pääset tästä>>

Kohteen myyntiä hoitaa Arja Suomalainen p: 040 5420552. Kysy rohkeasti lisää. Esittelemme mielellämme Sinulle tätä laadukasta kohdettamme.

 

As Oy Ilmajoen Kotihovi

Kotihovi löytyy Ilmajoen Ahonkylästä, metsän reunalta. Ahonkylä ei ole mikään nukkumalähiö, vaan vuoden 2010 etelä-pohjalainen kylä (katso Ilkka 8.11.2010). Ahonkylässä on erinomaiset ulkoilu- ja harrastusmahdollisuudet, kaksi uudehkoa päiväkotia ja juuri upeaksi remontoitu ja laajennettu koulu. Koulun yhteydessä toimii myös neuvola.

Seinäjoelle matkaa kertyy vain 10 minuuttia. Kantatien varteen on kaavamuutoksen myötä tulossa tontti liikekiinteistölle, jolla mahdollistetaan kaupan tulo takaisin kylään.

Tutustu lähemmin Ahonkylän tarjontaan ja mahdollisuuksiin Ahonkylän omilta nettisivuilta: http://www.ahonkyla.dy.fi/

Valmiina olevassa yhtiössä on seitsemän huoneistoa. Talossa A on kolme huoneistoa ja talossa B on neljä huoneistoa. Jokaiselle huoneistolle kuuluu oma autokatospaikka. Rakentamismateriaalien valinnoissa olemme kiinnittäneet huomioita energiatehokkaisiin ratkaisuihin, kuten ikkunoihin ja yläpohjan lämpöeristykseen.

Tämän yhtiön asunnot myydään valmiina. Pintamateriaalit ovat laadukkaita ja ilahduttavat vaativampaakin sisustajaa. Tontti tarjoaa mahdollisuuksia niin lasten leikkeihin kuin pieneen puutarhanhoitoonkin.

VAIN YKSI UPEA PÄÄTYASUNTO JÄLJELLÄ!!!

Soita ja tule tutustumaan: 040 542 0552/ Arja

 

 

As Oy Ilmajoen Kotihovi

Jäljellä olevat huoneistot (Pohjakuvat ja asemapiirros)

Asunto A1 (70m2)

Pohja_A1.jpg (93 kB)

Asemapiirros

PDF-tiedostoAsemapiirros.PDF (1.2 MB)

Yksityisyydensuoja | Rekisteriseloste